Kategorie
 
 
 
 
 
DIY - návody

Sprchový kout a vodní kámen

Pamatujete si ten moment, kdy jste otevřeli designový časopis a v něm jste spatřili krásnou, světlou, čistou linii sprchového koutu s čirým sklem a srdce vám poskočilo? Ty tmavé obklady tvořily krásný kontrast. To volné umyvadlo položené na desce z tmavého mramoru..Ach, dokonalé.

Sprchový kout a vodní kámen

Takovou koupelnu, s tímto koutem, jen s menšími úpravami prostoru, neboť ne každý má vymoženost koupelny velikosti Louvre-u, vidíte u sebe doma.

Procházka po obchodu s koupelnovými doplňky vám na pokoji nepřidá. Je to hotová věc. Bolesti předělávky stále tlumí vize té stylové koupelny, té, kterou jste si vysnili. Žádný prach vás neodradí. Teprve když je hotová, se již po prvním týdnu užívání soukromého ráje ukáže, ten had. Vrátíte se v paměti zpět a začínáte si uvědomovat, proč na vás ta prodavačka tak zvláštně zírala a proč se vás ptala, jestli vážně chcete to čiré sklo a fakt si to s tím tmavým obkladem nerozmyslíte. Důvod je, jak jinak, vodní kámen. Na odstraňování vodního kamene z rychlovarné konvice jste už dávno zapomněli, Calgon přidáváte do pračky běžně s pracím práškem, ba některé kapsle již samy obsahují odvápňovač. Tento neplecha však nenese kolektivní vinu. Jeho kámošem je i zbytek mýdla. Dohromady tvoří duo šedavých kapek na obkladu a skle. Ale jak odstranit ty kapky ze stěn sprchového koutu?

Ne, nemusíte vyměňovat dveře ani vysekávat kachličky. Postup je podobný jako při mytí oken. Jenže, tady vám běžný Cif na okna nebude moc platný. Máte-li tuto krasotinku doma, a tento kout okupuje více členů domácnosti, ani nemáte čas neustále dělat přeškolování o nutnosti používání stěrky na vodu, leštidla, utěrky z mikrovlákna a říkat, jak se to strašně špatně čistí, je třeba sáhnout po pomocnících. Jistě, škrabka na sklokeramickou desku je v jistém směru řešení, ale pokud se nechcete nadělat jako kůň (a sedřít celou sadu náhradních žiletek) je třeba jít na to prakticky.

Babičky radí ocet. Ocet je super věc, pokud však disponujete odvětráváním jako v jídelně luxusního hotelu a nemáte zrovna na plánu příštích několik hodin vyvíjet jakoukoli činnost s kýmkoli, kdo má čich, nebo nemá beton nalitý v nose. Protože ocet je ten druh osvěžovače, kterým chcete provonět celý dům, než se budete 4 hodiny mordovat s kapkami na skle a tom stylovém obkladu, který začínáte v duchu proklínat. 

Jistě jste si všimli, že nedávno proběhly médii výsledky testů, zaměřených na kvalitu, koncentraci a vůni výrobků určených pro trh v Rakousku a trh na Slovensku. Netřeba připomínat, že ty rakouské, jsou skutečně lepší než ty slovenské, potvrdily to nezávislé testy a podívali jsme se jim na zoubek i my tady u nás.

Pokud jste ten šťastlivec, který podchytil tvorbu kamene a pravidelně jej utírá, stačí vám prevence k odstranění zbytků mýdla. Například octový čistič na koupelny značky Frosch.

 

Frosch Eko octový čistič koupelen 1 l

 

 

Pokud však vaše výčitky nepadly na úrodnou půdu, je třeba přitvrdit –

 

Cillit Bang čistící pěna na koupelny je jednoduchou cestou, jak odstranit silnější nečistoty ze svislých ploch. Jelikož jeho hustá pěna lépe přilne „vezme s sebou všechno, co jí stojí v cestě“

 

Cillit Bang čistící pěna na koupelny 600 ml

 

V případě, že se vrátíte ze služebky, dovolené, nebo jste rezignovali, ale čekáte návštěvu mámy Antikal Hygiena, odvápňovač je to, po čem určitě sáhněte.

Gelová formule lépe drží na svislých površích a tím čistí odolné zbytky mýdla a vodní kámen. Odstraňovač vodního kamene ve spreji s celkovou ochranou proti vodnímu kameni.

 

Antikal Classic odvápňovač ve spreji 750 ml

 

Pochopitelně všechny výrobky jsou určeny pro všechny typy koupelen, ať už starší, nové, stylové nebo klasické, v panelácích nebo rodinných domech.

Užijte si svoji koupelnu naplno, bez strachu z vodního kamene.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze