Kategorie
 
 
 
 
 
Domácnost

Jak vyčistit vanu?

Je pro vás čištění vany výzvou, které čelíte každý týden? Trápí vás zanesená vana vodním kamenem či jinými nečistotami? Poradíme vám pár triků, jak k čištění zašlé vany rychle a jednoduše.

Jak vyčistiť vanu?

Chcete-li vyhrát boj se zašlou vanou můžete použít domácí zlepšováky nebo čisticí prostředky, které koupíte i v naší online drogerii MyAustria. Povrch akrylové, keramické či smaltové vany se snadno udržuje se šikovnými tekutými či práškovými pomocníky. K odstranění tvrdých vápenatých zbytků a mýdlových usazenin vám skvěle poslouží čistící prostředek Antikal Classic.

 

Antikal Classic

 

Na co si při čištění vany dávat pozor?

Na co si při čištění vany dávat pozor?

Nepoužívejte při čištění drsné houbičky či drátěnky, kterými byste mohli povrch vany poškrábat. Vyhněte se přípravkům na bázi písku či s obsahem těkavých látek, alkoholu nebo koncentrované kyseliny. Pokud se chcete vyhnout prasklinám ve vaně, napusťte vanu nejprve malým množstvím studené vody až pak horkou. Po každém koupání doporučujeme vanu opláchnout proudem čisté vody ze zbytků mýdla či jiných přípravků.

 

Čím vanu vyčistit po domácku?

K čištění vany můžete využít prostředky, které běžně najdete v domácnosti jako Jar, ocet, soda bikarbona, kyselina citrónová ...

 

Kyselina citronová a soda bikarbona na čištění vany

V misce smícháme 3 lžíce jedlé sody s malým množstvím vody. Vznikne nám pasta. Navlhčíme povrch vany, kterou chceme vyčistit. Pastu naneseme pomocí jemné houbičky. Necháme ji působit 20 minut. Mezitím si rozpustíme lžíci kyseliny citrónové ve sklenici vody. Houbičku namočíme do roztoku a aplikujeme na vanu. Následně vše důkladně opláchněte vodou. V případě potřeby lze vanu dosušit suchým hadříkem.

 

Ocet na čištění vany

S usazeným vodním kamenem, nečistotami a zápachem si snadno poradí i ocet. Připravte si roztok octa a vody případně přidejte pro lepší efekt i saponát. Roztok dobře promíchejte a aplikujte na celý povrch vany. Vanu jemně čistěte. Nechte roztok působit 15 - 30 minut a nakonec vanu opláchněte vodou. Druhou variantou je napustit vanu horkou vodou do které nalijete několik lahví octa + pár lžic sody. Necháte vanu napuštěnou několik hodin. Roztok by měl rozožrať nečistoty z povrchu vany. Na závěr vypustíte roztok z vany a opláchnete čistou tekoucí vodou.

na čištění vany

Jak vyčistit akrylátovou vanu?

Alespoň jednou týdně vyžaduje čištění akrylátová resp. plastová vana, jelikož na tento typ povrchu se snadno usazují nečistoty a mastnota. K čištění akrylátové vany můžete použít ocet s kyselinou citrónovou, které povrch nejen dokonale vyčistí ale také dezinfikují.

 

Jak vyčistit smaltovanou vanu?

Jelikož je smaltová vana o něco odolnější k čištění můžete použít i drsnější čisticí prostředky. Ať už zvolíte domácí čističe nebo čistící prostředky zakoupené v drogerií je jen na vás. Cif krémový čistič s mikročásticemi vám pomůže se zbavit i odolnějších nečistot.

 

Cif Original

 

Jak vyčistit odtok ve vaně?

K čištění odtoku budete potřebovat gumové rukavice. Odtok bývá ucpaný nejen zbytky mýdel, šamponů či jiných přípravků do koupele, ale především vlasy. Účinně odstraní i to nejodolnější ucpané potrubí čistič odtoku Mr. Muscle Drano. Přípravek pomalu nalijte do odtoku a nechte působit 5 minut. Následně zalijte teplou vodou.

 

Mr Drano čistič odtoku

 

Nezapomínejte, že pravidelným opláchnutím vany po každé koupeli se čištění vany pro vás stane jednodušší. Prevence je lepší než následné řešení problémů vzniklých jejím zanedbáním. Vlasy z odtoku doporučujeme pravidelně po každém koupání vybrat a vyhodit, abyste na delší dobu předešli nepříjemnostem s jeho ucpáním.

čistá vane

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze